Холодницький зробив гучну заяву про бурштинові справи


Народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков планували організувати видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель, для чого було використано відповідний наказ Держлісагентства за підписом заступника керівника агентства – Володимира Бондаря, передає Корупція.Інфо

За словами прокурора, в матеріалах кримінального провадження, яке розслідує Національне антикорупційне бюро, фігурує наказ Держлісагентства від 21.04.2017 «Про затвердження переліку земель лісогосподарського призначення, у межах яких є частини, які порушені внаслідок видобування бурштину і потребують рекультивації».
Директор НАБУ Артем Ситник на прес-конференції повідомив, що нардепи Розенблат і Поляков підозрюються у намаганнях організувати видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель у Рівненській, Житомирській та Волинських областях.
В наказі Держлісагенства є перелік з 2046 ділянок, які постраждали від нелегального видобутку бурштину і потребують рекультивації.
Володимир Бондар був призначений заступником голови Держлісагентства за результатами кадрового конкурсу в вересні 2016 року. Він єдиний заступник керівника агентства Христини Юшкевич, яка була в.о. директора з червня минулого року, а повноцінним керівником уряд її призначив 26 квітня 2017 року – через 5 днів після підписання наказу про рекультивацію.
Бондар в 2002-2005 роках був народним депутатом, входив до фракції «Наша Україна», в 2005-2007 роках очолював Волинську облдержадміністрацію. На останніх місцевих виборах став депутатом Волинської облради від БПП. ЗМІ стверджують про давні приятельські відносини Бондаря з нинішнім генеральним прокурором Юрієм Луценком. Минулого року Бондар підтвердив, що розмовляв з Луценком відносно призначення Віктора Швидкого першим заступником прокурора Волинської області.
20 червня НАБУ провело обшуки в Держлісагентстві. В самому агентстві заявили, що наказ про рекультивацію було розроблено на виконання урядової постанови від 30.11.2016 «Деякі питання реалізації пілотного проекту рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину». В агентстві стверджують, що не мають відношення до підготовки урядового документу.
В самій згаданій урядовій постанові вказано, що вона розроблена з ініціативи міністерства економічного розвитку та торгівлі. Очолює це міністерство перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.
У вівторок НАБУ та САП повідомили про підозру шести особам, причетним до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. Мова йде про двох охоронців нардепа Бориса Розенблата (БПП), помічника-консультанта нардепа та трьох представників міжфракційного парламентського об’єднання «Депутатський контроль». Відомо, що серед підозрюваних – представник цього об’єднання, депутат від «Народного фронту» Максим Поялков, ім’я третього депутата офіційно не називалося.
Допомогу САП і НАБУ в розслідуванні справи надало Федеральне бюро розвідувань (США). САП вже скерував до ГПУ подання на притягнення до відповідальності народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова.

Джерело http://korupciya.com
Холодницький зробив гучну заяву про бурштинові справи Холодницький зробив гучну заяву про бурштинові справи Reviewed by Роман Тороус on 12:50 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.