Безвіз не допоможе: ЄС має намір посилити контроль над негромадянами на кордоні з Шенгеном


30 червня посли країн-членів Євросоюзу та представники Мальти, яка зараз головує в організації, схвалили угоду щодо створення автоматичної системи реєстрації в'їзду-виїзду громадян третіх країн у Шенгенську зону.
Як повідомляє прес-служба ради ЄС, цей проект директиви затвердили представники Європарламенту та країн-членів ЄС.
Планується, що вищезазначена система допоможе скоротити затримки під час перетину офіційного кордону з ЄС та покращити якість прикордонних перевірок, забезпечить встановлення тих випадків, коли перевищується дозволений час перебування в ЄС.
Крім того, завдяки новій системі має зміцнитися внутрішня безпека та боротьба з тероризмом, оскільки правоохоронним органам, в тому числі Європол, відкриється доступ до журналів історій подорожей.
Також доступ до такої інформації отримають прикордонні та візові служби, а також відомства, відповідальні за видачу дозволів на перебування.
Такі нововведення стосуватимуться лише громадян третіх країн, тобто тих, що не є членами Євросоюзу – незалежно від того, чи потрібна громадянину такої країни віза для в'їзду, або чи дозволено йому перебувати в ЄС протягом 90 днів з 180-денного періоду без візи.
Нова система буде реєструвати в'їзд, виїзд, відмову у в'їзді, а також буде зберігати інформацію про людину, її проїзні документи, біометричні дані (чотири відбитки пальця та фото особи).
Зауважимо, центральна база даних буде зберігати їх протягом 5 років для тих, хто перевищував дозволений час перебування, і 3 – для всіх інших мандрівників.
Запровадження нової системи очікується в 2020 році.Додамо, що найближчими днями планується доопрацювання проекту на технічному рівні. Потім на загальне затвердження його представлять послам ЄС для схвалення від імені Ради ЄС. Після цього майбутні правила буде передано до Європейського парламенту для голосування в першому читанні, а потім до Ради Європи для затвердження.


Джерело: 24 Канал
Безвіз не допоможе: ЄС має намір посилити контроль над негромадянами на кордоні з Шенгеном Безвіз не допоможе: ЄС має намір посилити контроль над негромадянами на кордоні з Шенгеном Reviewed by Роман Тороус on 04:53 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.