Субсидії. За що можуть забрати "знижку" за новими правилами


Якщо виявиться, що сім'я незаконно користувалася соціальною допомогою, розмір використаної субсидії доведеться повернути, передають новини Ukr.Media.
В Україні за останні кілька років кількість одержувачів субсидії зросла більше, ніж у десять разів. У 2015 році програму субсидій розширили і спростили, а в 2017-му Кабмін прийняв рішення "реформувати" субсидії. Тепер на продовження знижки не можуть претендувати боржники, а за неправдиву інформацію в декларації та порушення правил змусять повернути використану субсидію в бюджет.
У кого і за що забирають комунальні знижки.
В субсидії відмовили майже кожній другій сім'ї
З початку року субсидії отримали більше двох мільйонів українських сімей. Це всього лише50,9% від тих, хто звернувся за оформленням знижки.У минулому році, відзначається в даних Держстату, за цей же період (з січня по травень) субсидії оформили на 11% сімей більше.
Кількість відмов зростає з минулого року. Як пояснив міністр соцполітики Андрій Рева, подібна тенденція цілком очікувана. Кількість тих, хто звернувся по допомогу, зросла в кілька разів, пропорційно зросла й кількість тих, кому відмовили. Навіть з урахуванням відмов, держава допомагає оплачувати комуналку 45% усіх сімей. Тільки в 2017-му на субсидії з бюджету витратять більше 61 мільярда гривень. Ця цифра порівнянна з усім бюджетом на медицину в цьому році.
Один із способів скоротити витрати на субсидії – посилити вимоги до їх одержувачів. Саме так і вчинив уряд. Для "підвищення ефективності програми соціальної підтримки" Кабмін наприкінці квітня прийняв постанову №300. Відповідно до нового документу,в травні знижки відмовили тим, у кого є борги за комуналку як мінімум за два місяці.
"Якщо є борг за комунальні послуги, але при цьому в минулому сезоні ви не користувалися субсидією, її можна оформити. Якщо у вас була субсидія і є борг як мінімум за два роки, щоб продовжити субсидію на наступний сезон, потрібно погасити заборгованість", – розповіли по гарячій лінії Кабміну.
Ще одне важливе нововведення –незаконно використану знижку доведеться в повному обсязі повернути державі.Наприклад, якщо сім'я приховала додатковий дохід, після "викриття" доведеться не тільки платити за комуналку по повній, але і повернути субсидію.
Як кажуть в уряді, найбільше відмов із-за покупки на суму від 50 тисяч гривень. Згідно з правилами, якщо в цьому сезоні купили щось дороге, в наступному – доведеться справлятися з рахунками без субсидії. При цьому правило стосується не тільки покупки, але і оплати послуг і медичних операцій, наприклад, корекції зору (виняток лише для операцій, необхідних для забезпечення життєдіяльності").
"Якщо у вас поганий зір і вам була потрібна ця операція, зверніться до комісії до органу соціального захисту за місцем проживання, надайте необхідні документи. За рішенням комісії субсидію у вас можуть не забирати", – порадили на гарячій лінії Кабміну.
Нагадаємо, ще в минулому році президент Петро Порошенко підписав указ про відкриття банківської таємниці "для перевірки даних, які громадяни надали при оформленні соціальних виплат". Тобто за запитом з Мінфіну банк повинен показати рахунки конкретної сім'ї. Якщо виявиться, що щомісячний дохід вище зазначеного, або була зроблена покупка на суму від 50 тисяч гривень, таку сім'ю можуть залишити без державної допомоги.
Ще одне поширене порушення – українці оформляють знижки на житло, яке здають в оренду. За законом, оформити знижку можна тільки на ту квартиру, в якій живеш. А дохід від оренди нужно вказувати в декларації і сплачувати з нього прибутковий податок. На даний момент на сайтах з оголошеннями можна знайти десятки пропозицій про здачу квартир вже з оформленою субсидією. Якщо про порушення дізнаються в органах соцзахисту, розмір використаної знижки доведеться повернути в бюджет.

За що можуть відмовити у субсидії: повний перелік "порушень"
Велика покупка
Як дізнаються:у Мінфіні відділ верифікації звіряє інформацію з різних реєстрів, мають доступ до банківських рахунків
Легше всього виявити покупку ділянки землі або машини, ця інформація відображається в державних реєстрах. Але якщо, приміром, придбати дорогий телефон за готівку, така покупка може залишитися непоміченою.
У постанові Кабміну уточнюють, що до покупок відносяться: придбання земельної ділянки, квартири або будинки, машини, будівельних матеріалів, витрати на ремонт житла або транспорту.
Приховали додатковий дохід, наприклад, від здачі квартири в оренду
Як дізнаються:Мінсоцполітики пропонує розширити повноваження соціальних інспекторів. Якщо за підсумками дослідження матеріального становища сім'ї виявиться, що в квартирі живе інша родина
Як йдеться в урядовій постанові, йдеться про незадекларовані доходи. Правда, в Мінфіні сайту "Сегодня" сказали, що ловити за руки" бабусь, які продають власноруч вирощені овочі, не будуть.
Є заборгованість за комуналку як мінімум за два місяці
Як дізнаються:інформація про заборгованості відображається на індивідуальних рахунках домогосподарств
В цьому році субсидії не продовжили українцям, які накопичили борги по комуналці. Якщо є борг, оформити субсидію можна тільки в тому випадку, якщо раніше її не отримували.
Доходу сім'ї достатньо, щоб самому платити за комуналку
Як дізнаються: інформацію про доходи органи соцзахисту отримують з податкової служби, Пенсійного фонду та інших відомств
Субсидії на неопалювальний сезон розраховують з урахуванням доходу, отриманого з квітня 2016-го по березень 2017-го. Якщо в цьому році, наприклад з-за зростання мінімалки, значно зріс дохід, субсидії можуть відмовити. Для кожної родини розмір субсидії вважають індивідуально.

Джерело ukr.media
Субсидії. За що можуть забрати "знижку" за новими правилами Субсидії. За що можуть забрати "знижку" за новими правилами Reviewed by Роман Тороус on 11:40 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.