Вчені з'ясували, чому люди відчувають чужий біль


Група італійських учених зруйнувала існуючий стереотип про психологічний і соціальний фактори, що впливають на здатність людини відчувати чужий біль. Виявилося, що за цю якість відповідають дзеркальні нейрони в головному мозку.
Співпереживання чужого болю або емпатія спостерігається як у людини, таї у ссавців тварин. Ця якість пояснювалося з точки зору психології. При цьому практикуючі психологи неодноразово стикалися з випадками, коли емпатію доводилося притупляти з допомогою спеціально розроблених методів. Робилося це тоді, коли співпереживання заважало людині виконувати свої професійні обов'язки. Це стосується дантистів, хірургів і правоохоронців.
Однак останні дослідження показали, що саме дзеркальні нейрони головного мозку, залежно від їх розвиненості, посилають імпульс, який приводить до співпереживання на фізіологічному рівні.
Ще чверть століття тому ці нейрони були виявлені, коли вивчалася реакція приматів на всілякі дії своїх родичів. Незважаючи на відкриття італійських вчених, психологи вважають, що розвиненість нейронів безпосередньо залежить від людської психіки і соціальної адаптації.

Джерело ukr.media
Вчені з'ясували, чому люди відчувають чужий біль Вчені з'ясували, чому люди відчувають чужий біль Reviewed by Роман Тороус on 12:53 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.