Ваші діти повинні це знати: три правила виживання під час пожежі


А важливо подолати страх, зробити вдих-видих і за всяку ціну шукати вихід із ситуації. Багатьох колись дратували уроки з ОБЖ, на яких вчили не тільки надягати протигази, але і правильно вести себе в небезпечних ситуаціях. Розуміння важливості таких уроків приходить тільки з часом, а в сучасних школах до таких занять серйозно, на жаль, вже не належать.
Центр консультування з дитячої безпеки «Стоп Загроза» після пожежі в Кемерово опублікував запис, яку важливо прочитати всім батькам. Ці поради можуть врятувати життя.


Центр консультування з дитячої безпеки «Стоп Загроза» після пожежі в Кемерово опублікував запис, яку важливо прочитати всім батькам. Ці поради можуть врятувати життя.
Керівник центру консультування з дитячої безпеки «Стоп Загроза» Лія Шарова після пожежі в Кемерово розповіла, чому потрібно обов'язково навчити кожну дитину.
«Пожежа в Кемерово. Співчуваємо рідним і близьким. І це може трапитися з кожним ».
Що робити?


1. Описяний шарфик.
Так ми зазвичай розповідаємо під регіт дітей перше правило виходу з палаючого або задимленого приміщення. Тому що це правда: воду з собою ми носимо нечасто, діти - майже ніколи. А гинуть саме від диму. Тому беремо будь-який одяг: шарф, футболку, сорочку, блузку, поділ спідниці. Писяємо. І дихаємо через описяну тканину. Сеча набагато краще фільтрує і дим, і отруйні речовини, ніж вода.
Діти сміються, але всі погоджуються з тим, що в небезпечній ситуації це зробити не соромно. Але цей настрій «не соромно» можна створити тільки в діалозі і краще - між дітьми. У кожному класі або групі завжди знайдуться ті, хто переконливо скаже: «А що смішного? Якщо це врятує життя ».


2. Привчайте дітей до гри «Знайди вихід».
Та й себе теж. Ми ніколи не замислюємося про те, як залишати приміщення в разі пожежі. Ніколи. А це можна швидко і весело зробити звичкою. А привчаючи дитину, ви і самі станете звертати на це увагу. Тому протягом 2-3 тижнів, приходячи в будь-яке приміщення, весело і моментально дивимося, куди б ми побігли в разі пожежі. Можна уточнити у співробітників.


3. Вихід з панікою натовпу.
Тут три правила:
- Йдемо тільки по напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишилися позаду. Ви зустрінетеся після того, як вийдете назовні.
- Акуратно огинаємо кути, стовпи, будь-які зустрічні перешкоди. Для цього здалеку дивимося, що попереду. Йдемо, схрестивши руки на грудях, виставивши лікті трохи вперед і тримаючись руками за плечі. Так, якщо вас здавлять, ви зможете дихати вільно.
- Якщо впали: ніяких «згрупуватися»! У вас є три секунди, щоб встати за всяку ціну. Для цього чіплятися мертвою хваткою в найближчі ноги, джинси, пальто і, як мавпи, піднімаємося по людині. Пам'ятаємо, що людина-дерево не буде нам радий. І навіть, можливо, стукне по голові. Але ви встигнете встати. Потренуйтеся вдома.
І нехай вам ніколи не знадобиться ця інформація!

Джерело ukr.media
Ваші діти повинні це знати: три правила виживання під час пожежі Ваші діти повинні це знати: три правила виживання під час пожежі Reviewed by Роман Тороус on 09:41 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.