Це було неочікувано: українцям зробили “тривожний” прогноз щодо пенсій в Україні


В Україні й надалі зростатиме кількість пенсіонерів і у 2050 році на десять працездатних осіб припадатиме 15 людей похилого віку. 
Таку інформацію оприлюднила старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко і додала, що пенсійний вік для українців слід підвищувати вже зараз, передає Корупція. Інфо
«Зараз в Україні “питома вага” людей у віці 60 років і старше (так званий рівень старіння) – 22%. У 2050 році буде 34%. Тобто більше третини населення складатимуть люди старше 60 років.
Якщо брати співвідношення платників і пенсіонерів, то виходить, що зараз у нас припадає десь 11 пенсіонерів на 10 платників, а в 2050-му, якщо кардинально нічого не зміниться в охопленні страхуванням, буде вже 15 пенсіонерів на 10 платників», – повідомила Ткаченко в інтерв’ю виданню «Сегодня.ua».
За її словами, велика кількість пенсіонерів обумовлена низьким порогом виходу на пенсію.
Також Ткаченко зазначила, що підняти пенсію в Україні поки просто нереально, оскільки зниження ЄСВ зумовило колосальний дефіцит Пенсійного фонду. Єдине, на що заплановані кошти – на осучаснення пенсійної виплати.
«Про перерахунок пенсій внаслідок підвищення прожиткового мінімуму – на це гроші заплановані. Щоб провести осучаснення пенсій, за нашими розрахунками, виходить, потрібно додатково вишукати грошей близько 70 млрд грн. І то це не зовсім повне осучаснення», – додала експерт.
Також Траченко зазначила, що кількість бідного населення в Україні практично не змінилася.
Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що українцям доведеться обирати між пільгами та субсидією.

Джерело: korupciya.com
Це було неочікувано: українцям зробили “тривожний” прогноз щодо пенсій в Україні Це було неочікувано: українцям зробили “тривожний” прогноз щодо пенсій в Україні Reviewed by Світові вісті on 11:39 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.