Медовий, Яблучний і Горіховий: коли українці святкують Спаси 2017

Медовий Спас 2017

Медовий Спас у народі також називають Маковим, або ж Маковія. Він припадає на понеділок, 14 серпня, і саме з цього дня починається Успенський піст, який триває до 27 серпня. На Маковія прийнято вшановувати воду, пекти пряники, пироги та млинці з медом та маком. Наші предки також вважали першого Спаса кінцем літа: він знаменує початок збору врожаю.
Яблучний Спас 2017


Яблучний Спас 2017
19 серпня в Україні святкують Яблучний Спас. Вважається, що впродовж двох тижнів до настання свята не можна вживати яблука. Ця заборона стосується, зокрема, жінок, бо таким чином вони нібито приймають гріх Єви. Натомість на Яблучний Спас у храмах освячують яблука та інші фрукти, які не можна було їсти. Існує повір'я, що бажання, загадане перед тим, як відкусити шматочок яблука, обов'язково збудеться.
Горіховий Спас 2017


Горіховий Спас 2017

І, нарешті, третій Спас – Горіховий – українці відзначають 29 серпня. У цей час завершуються жнива, тому із зерна нового врожаю випікають перший хліб. На Горіховий Спас потрібно піти до церкви, помолитися та освятити кошик з хлібом і горіхами (медом, яблуками і т.д.). Також вважається, що гілки горіха цього дня мають особливу силу.

Джерело ukr.media
Медовий, Яблучний і Горіховий: коли українці святкують Спаси 2017 Медовий, Яблучний і Горіховий: коли українці святкують Спаси 2017 Reviewed by Роман Тороус on 11:22 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.