Будемо світити очима!


Тариф на електроенергію може зрости на 30%
Про це повідомив екс-міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко.
«Я впевнений, що на оптовому ринку ціна на електроенергію сьогодні завищена. На жаль, на це впливає і «Роттердам +» і американське вугілля», – зазначив Кучеренко, додавши, що міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик має мінімальний вплив на тарифи на електроенергію і газ.
«Якщо ми говоримо про тарифи на постачання електроенергії, то тут йому потрібно подивитися, що хоче зробити пан Вовк (Дмитро Вовк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) – ред.). Він хоче ввести нову методику, яка призведе до підвищення тарифу за розподілом електроенергії в три рази. Це автоматично призведе до підвищення тарифу на електроенергію на 30%. В цьому питанні я б порадив розібратися пану Насалику, як регулятор хоче обібрати населення», – підкреслив експерт.
Необхідно втрутитися Насалику і в питання щодо тарифів за розподілом газу, впевнений Кучеренко. Адже саме його міністерству повинна бути підпорядкована так звана енергетична інспекція/поліція – «вона повинна була «заганяти» монополістів в жорсткі коридори».
«Але і тут поки провал. Але тут питання не особисто до нього (Насалика – ред.), а до всього Кабміну. Вони до цих пір не можуть створити цю енергетичну поліцію», – додав Кучеренко.
Нагадаємо, раніше Насалик допустив зниження ціни на газ.
“Ми говоримо про ціну на газ, вона залишається стабільною і ми говоримо про те, що вона може знизитися. Ми враховуємо в тому числі останні 12 місяців, як росла на хабах загальна ціна. Можна розглядати зміну ціни на газ, тому що хаб плюс транзит в Україні – це та сама формула “Роттердам плюс”. Якщо ми 14 млрд кубів газу видобуваємо внутрішнього видобутку і враховуємо в ціну на газ транзит до хабу і від хаба плюс 12,5 дол., то, очевидно, це нереальна і не ринкова ціна і це мотивація, щоб переглядати ціну на газ і в тому числі ціну на тарифи“, – заявив міністр.

Джерело http://korupciya.com
Будемо світити очима! Будемо світити очима! Reviewed by Роман Тороус on 02:26 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.