“Смертельно небезпечно”


Норми Конституції України щодо гарантування громадянам безкоштовного медичного обслуговування, освіти та інших безкоштовних благ являють собою смертельну небезпеку для українського суспільства, передає Корупція.Інфо


Таку думку висловив завідувач відділом Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.
Відповідаючи на запитання про "декомунізацію" Конституції України, історик сказав: "Серед найгіршого, що в ній є, але неминучого, я можу назвати лише безкоштовну освіту, медицину та інші "безкоштовні" гарантії для трудящих".
Як переконаний Кульчицький, подібна схема може бути застосована в тоталітарній державі, де "абсолютно все сконцентроване і централізоване". Але в сучасній Україні "ця конституційна гарантія діє проти законів ринку". "А раз вона діє проти законів ринку, то у нас не капіталізм, а той же соціалізм, тільки вже в надзвичайно хижому вигляді", – резюмував Кульчицький.
"У ситуації, коли зникла тоталітарна держава, гарантування цих безкоштовних послуг фактично являє собою "смертельну небезпеку для українського суспільства – як і для іншого суспільства, що засноване на ринкових принципах", – наголосив він.
У цьому контексті історик нагадав про громадські фонди споживання, "за рахунок яких здійснювалося житлове будівництво, за рахунок яких працювала медицина і освіта". "Ці фонди – частина заробітної плати, яка була колективізована. Іншими словами, половину своєї зарплати працівник отримував на руки, а половину вносив в цей фонд", – пояснив він.

Джерело http://korupciya.com
“Смертельно небезпечно” “Смертельно небезпечно” Reviewed by Роман Тороус on 00:09 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.